İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

02 ARALIK 2021, PERŞEMBE   

38

ŞUBEMİZDE ANKARA KENT İÇİ ULAŞIM ÇALIŞTAYI YAPILMASI İÇİN HAZIRLIK TOPLANTISI YAPILDI

    Yayına Giriş Tarihi: 11.11.2021 00:00   Güncellenme Zamanı: 11.11.2021 16:55:54  Yayınlayan Birim: ANKARA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 11.11.2021 15:53:48

Şubemizde Ankara’nın kent içi ulaşımına dair Melih Gökçek döneminden bu yana gelen sürecin değerlendirilmesi, plansız ve programsız bir şekilde kaos ortamında büyüyen şehrimizin ve bu şehirde yaşayan insanların ulaşıma dair sorunlarının belirlenmesi ve çözüm yollarının oluşturulması amacıyla ilk toplantı 11 Kasım 2021 tarihinde gerçekleştirildi

Şubemizde Ankara`nın kent içi ulaşımına dair Melih Gökçek döneminden bu yana gelen sürecin değerlendirilmesi, plansız ve programsız bir şekilde kaos ortamında büyüyen şehrimizin ve bu şehirde yaşayan insanların ulaşıma dair sorunlarının belirlenmesi ve çözüm yollarının oluşturulması amacıyla ilk toplantı 11 Kasım 2021 tarihinde gerçekleştirildi.

Yapılan toplantıda "Kentsel Hız Yönetimi, Mikro Mobilizasyon (Bisiklet yolları, elektrikli bisikletler, e-scooter vb.), Toplu Taşıma, Sinyalizasyon ve Kavşak Tasarımı" konularındaki sorunlar ele alındı. Yapılan görüşmelerin sonucunda Ankara`nın kentsel ulaşımı konusunda muhataplarının da konuya müdahil olduğu bir çalıştay düzenlenmesi konusunda fikir birliği oluşturuldu.

Toplantıya ulaştırma alanında birçok çalışması olan ODTÜ Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Hediye Tüydeş Yaman, Ulaştırma Master Planları ve Yol Güvenliği konularında çalışmaları olan Dr. Cumhur Aydın, TMMOB Yönetim Kurulu İkinci Başkanı Selçuk Uluata, İMO Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Özer Akkuş, İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Tatlı ve İMO Ankara Şubesi Şube Sekreteri Mahir Kaygusuz katıldı.


Okunma Sayısı: 41

Ankara Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.