Ankara Şube /    Şubemiz /    Yönetim Kurulu /    

Yönetim Kurulu

Üyeler

BÜLENT TATLI
BAŞKAN

1973 yılında Karasu / Sakarya`da doğdu. 1999 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nde lisans eğitimini, 2004 yılında da Sakarya Üniversitesi`nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. 17. Dönem (2006 -2008) İMO Ankara Şubesi Yedek Yönetim Kurulu Üyeliği, 20. Dönem (2012-2014) İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Sekreter Üyeliği ve 24. Dönem (2021-2022) İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. 2012-2014 yılları arasında TMMOB Ankara İKK Sekreterliği görevini yürüttü. İnşaat Mühendisleri Odası 44. Dönem (2014-2016) Yönetim Kurulunda Sekreter Üye olarak görev aldı. 2000-2007 yılları arasında çeşitli firmaların ulaşım projelerinde proje, uzman proje mühendisi ve proje müdürü olarak çalıştı. 2007-2021 yılları arasında ortağı olduğu firmada çalışmış olup, 2021 yılından bu yana kendisine ait firmada mesleğini sürdürmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

 

AHMET ONUR ÖZGERGENE
SEKRETER ÜYE

1981 yılında doğdu. 2005 yılında Balıkesir Üniversitesi`nden mezun oldu ve Ankara`da özel sektörde çalışmaya başladı. İMO Ankara Şubesi 22. Dönem Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürüttü. 2011 yılına kadar saha mühendisi ve şantiye şefi olarak çalıştıktan sonra kurucusu olduğu proje firmasında çalışmalarına devam etmektedir. İnşaat Mühendisleri Odası 47. Dönemde Denetleme Kurulunda raportörlük görevinde bulundu.

 

ORHAN ŞENOL
SAYMAN ÜYE

1992 yılında doğdu. 2017 yılında Atılım Üniversitesi’nden mezun oldu. Mezuniyetinden sonra İMO Ankara Şubesi’nin Genç Mühendisler Komisyonunda aktif görev aldı. Halen özel bir firmada proje mühendisi olarak çalışmaktadır. İMO Ankara Şubesi 24. Dönem Yönetim Kurulunda yer aldı.

 

 

EZGİ ÇİMEN İNCE
ÜYE

1992 yılında doğdu. 2014 yılında Kırıkkale Üniversitesi’nden mezun oldu. Öğrenci olduğu yıllarda bulunduğu üniversitenin genç-İMO Üniversite Temsilciliği ve 6. Dönem genç-İMO Konsey Sekreter Üyeliği yaptı. İMO Ankara Şubesi 24. Dönem Yönetim Kurulunda yer aldı. Mezuniyetinden itibaren üstyapı projelerinde saha mühendisi, teknik ofis mühendisi olarak görev yaptı. Halen özel bir firmada proje yönetim şefi olarak çalışmaktadır.

 

ANIL ŞAHİN
ÜYE

1991 yılında doğdu. 2016 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden mezun oldu.  22. ve 23. Dönem İMO Ankara Şubesi Genç Mühendisler ile Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Komisyonunda görev aldı. İMO Ankara Şubesi 24. Dönem Yönetim Kurulunda yer aldı. 2017 yılından beri Karayolları 4. Bölge Müdürlüğü’nde bakım mühendisi olarak çalışmaktadır.

 

GÜRAL GÜVEN
ÜYE

1989 yılında doğdu. 2017 yılında Atılım Üniversitesi’nden mezun oldu.  Mezuniyetinden sonra İMO Ankara Şubesi`nin Genç Mühendisler Komisyonunda aktif görev aldı. 24. Dönem İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulunda yer aldı. 2020 yılında yüksek lisans eğitimini Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nde Geoteknik anabilim dalında tamamladı. Doktora çalışmalarına Eskişehir Osmangazi Üniversitesi`nde Geoteknik anabilim dalında devam etmektedir. Halen özel sektörde çalışmaktadır.

 

NURİ TAŞKIN KARADENİZ
ÜYE

1976 yılında doğdu. 2000 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden mezun oldu. 2001 yılından bu yana çeşitli firmaların, yurt içi ve yurt dışı ulaşım projelerinde proje mühendisi ve uzman proje mühendisi kademelerinde çalıştı, halen proje müdürü olarak mesleğini sürdürmektedir.

 
Yedek Üyeler

HAYDAR TOPUZ
ÜYE

1987 yılında doğdu. 2010 yılında Dumlupınar Üniversitesi’nden mezun oldu. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nde görev yaptı. İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi bünyesinde çeşitli sosyal, kültürel ve mesleki çalışmalar içerisinde yer aldı. İMO Ankara Şubesi 24. Dönem Yönetim Kurulunda yer aldı. Karayolları Genel Müdürlüğünde mesleğini sürdürmektedir.

 

 

DİLAN YILDIZ
ÜYE

1991 yılında doğdu. 2014 yılında Kırıkkale Üniversitesi’nden mezun oldu. İMO Ankara Şubesi Tiyatro Kulübü'nün çeşitli oyunlarında sahne aldı. 2015 yılından bu yana Güneş Enerji Sistemlerinin taşıyıcı konstrüksiyon hesaplamalarında ve montajında proje ve saha mühendisi olarak görev almıştır. Şu anda aynı sektörde proje mühendisi olarak görev almaktadır. 

 

 

ALP GEYİK
ÜYE

1974 yılında doğdu. 1998 yılında Gazi Üniversitesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. 2002 yılında aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsü Ulaştırma Ana Bilim Dalında “Karayolu ve Trafik Güvenliği” alanında yüksek lisans çalışmasını tamamladı. “Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi” üzerine ikinci lisans eğitimini tamamlayan Alp Geyik; 20 yılı aşkın süredir özel sektörde Ulaştırma, Trafik Mühendisliği ve Karayolu Güvenliği alanlarında müşavirlik hizmetleri yanı sıra çeşitli ulusal ve uluslararası projede görev aldı. Halen aynı alanlarda bağımsız uzman olarak hizmet vermekte olup, “Kentsel Planlama ve Ulaşım” alanında bir doktora çalışması yürütmektedir. İMO 47. Dönem Ulaştırma Uzmanlık Kurulu üyeliği yapmıştır.

 

BARIŞ ADAY
ÜYE

1982 yılında doğdu. Önlisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi'nde, Lisans öğrenimini Erciyes Üniversitesi'nde 2009 yılında tamamladı. Mezuniyetinin ilk yıllarında yapı denetim firmasında Denetçi Mühendis, Gayri Menkul Değerleme firmasında Değerleme Uzmanı olarak çalıştı. Ağırlıklı olarak yol yapım firmalarında Şantiye Şefi olarak görev yaptıktan sonra 2012 yılında kurucu ortağı olduğu firmada mesleki faaliyetlerine devam etmektedir.

 

CEM ÇETİN
ÜYE

1990 yılında doğdu. 2018 yılında İskenderun Teknik Üniversitesi’nden mezun oldu. Mezuniyetinden itibaren endüstriyel çelik yapıların tasarımı konusunda yurtiçi ve yurtdışı birçok projede çalıştı. İMO Ankara Şubesi bünyesinde çeşitli sosyal ve kültürel çalışmalar içerisinde yer aldı. Halen özel sektörde tasarım mühendisi olarak çalışmaktadır.

 

MELİS DİLRUBA TURGUT
ÜYE

1991 yılında doğdu. 2017 yılında Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nden mezun oldu. Ankara İMO Tiyatro Kulübü’nün çeşitli oyunlarında sahne aldı ve 2019’dan beri Ankara İMO Kadın Komisyonu’nda aktif üye olarak görev alıyor. Mezuniyetinden itibaren üstyapı projelerinde saha mühendisi, teknik ofis ve ihale mühendisi olarak görev yaptı. Halen özel bir firmada çalışmaktadır.

 

AYKUT BİNGÖL
ÜYE

1990 yılında doğdu. 2018 yılında Aksaray Üniversitesi’nden mezun oldu. İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi bünyesinde çeşitli sosyal, kültürel ve mesleki çalışmalar içerisinde yer aldı. Halen Çankaya Belediyesi’nde çalışmaktadır.

 

 
TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası