Ankara Şube /    Şubemiz /    Yönetim Kurulu /    

Yönetim Kurulu

Üyeler

AHMET ONUR ÖZERGENE
BAŞKAN

1981 yılında Gelibolu’da doğdu. 2005 yılında Balıkesir Üniversitesi’nden mezun oldu ve Ankara’da özel sektörde çalışmaya başladı. 2011 yılına kadar saha mühendisi ve şantiye şefi olarak çalıştıktan sonra kurucusu olduğu proje firmasında çalışmalarına devam etmektedir. İMO Ankara Şubesi 22 ve 23. Dönem (2016-2020) Yönetim Kurulu üyeliği 25. Dönem (2022-2024) Yönetim Kurulu sekreter üyeliği görevlerini yürüttü. İnşaat Mühendisleri Odası 47. Dönem (2020-2022) Denetleme Kurulu’nda bulundu ve raportörlük görevini üstlendi. İnşaat Mühendisleri Odası 48. Dönem (2022-2024) Mesleki Değerlendirme Kurulu üyesi olarak çalışmaya devam etmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

 

NURİ TAŞKIN KARADENİZ
SEKRETER ÜYE

1976 yılında doğdu. 2000 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden mezun oldu. 2001 yılından bu yana çeşitli firmaların, yurt içi ve yurt dışı ulaşım projelerinde proje mühendisi, uzman proje mühendisi ve proje müdurlüğü kademelerinde çalışmıştır. İMO Ankara Şubesi 25. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almıştır.

 

CEM ÇETİN
SAYMAN ÜYE

1990 yılında Kars’ta doğdu. 2018 yılında İskenderun Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Mezuniyetinden itibaren endüstriyel çelik yapıların tasarımı konusunda yurt içi ve yurt dışı birçok projede çalıştı. İMO Ankara Şubesi 25. Dönem Yönetim Kurulu’nda yer aldı. İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi bünyesinde çeşitli sosyal ve kültürel çalışmalar içerisinde yer aldı. Halen özel sektörde tasarım mühendisi olarak çalışmaktadır.

 

EYLEM BAKIRCI ŞAHİN
ÜYE

1991 yılında doğdu. 2017 yılında Gaziantep Üniversitesi'nden mezun oldu. Mezuniyetinden itibaren ulaştırma, altyapı ve endüstriyel tesis projelerinde saha mühendisi, teknik ofis mühendisi olarak görev aldı. Halen özel bir firmada sözleşme ve hak talepleri uzmanı olarak görev almaktadır. İMO Ankara Şubesi 25. Dönem Kadın Komisyonu ile  Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Komisyonu'nda yer aldı.

 

ALP GEYİK
ÜYE

1974 yılında Ankara’da doğdu. 1998 yılında Gazi Üniversitesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2002 yılında aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsü Ulaştırma Ana Bilim Dalında “Karayolu ve Trafik Güvenliği” alanında yüksek lisans çalışmasını tamamladı. “Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi” üzerine ikinci lisans eğitimini tamamlayan Alp Geyik; 20 yılı aşkın süredir özel sektörde Ulaştırma, Trafik Mühendisliği ve Karayolu Güvenliği alanlarında müşavirlik hizmetleri yanı sıra çeşitli ulusal ve uluslararası projede görev aldı. Halen aynı alanlarda bağımsız uzman olarak hizmet vermekte olup, “Kentsel Planlama ve Ulaşım” alanında bir doktora çalışması yürütmektedir. İMO 47.Dönem Ulaştırma Uzmanlık Kurulu üyeliği yapmıştır.

 

GÜRAL GÜVEN
ÜYE

1989 yılında Ankara’da doğdu. Lisans eğitimini 2017 yılında Atılım Üniversitesi’nde tamamladı. Mezuniyetinden sonra 23. Dönem İMO Ankara Şubesi`nin Genç Mühendisler Komisyonu'nda aktif görev aldı. 24. ve 25. Dönem İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurullarında yer aldı. 2020 yılında yüksek lisans eğitimini Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nde Geoteknik anabilim dalında tamamladı. İMO Ankara Şubesi 24. ve 25. Dönem Afet Hazırlık Müdahale Kurulu, Genç Mühendisler Komisyonu, Sosyal Kültürel Etkinlik Komisyonu ve Meslek İçi Eğitim Kurulu(MİEK)'nda görev aldı. Atılım Üniversitesi Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu üyesidir. Doktora çalışmalarına Eskişehir Osmangazi Üniversitesi`nde Geoteknik anabilim dalında devam etmektedir. Halen özel sektörde çalışmaktadır.

 

AYKUT BİNGÖL
ÜYE

1990 yılında doğdu. 2018 yılında Aksaray Üniversitesi’nden mezun oldu. İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi bünyesinde çeşitli sosyal, kültürel ve mesleki çalışmalar içerisinde yer aldı. İMO Ankara Şubesi 25. Dönem Yönetim Kurulu'nda yer aldı. Halen Çankaya Belediyesi’nde çalışmaktadır.

 
Yedek Üyeler

BARIŞ ADAY
ÜYE

1982 yılında Ankara’da doğdu. Önlisans öğrenimini Hacettepe Üniversitesi’nde, Lisans öğrenimini Erciyes Üniversitesi’nde 2009 yılında tamamladı. Mezuniyetinin ilk yıllarında yapı denetim firmasında denetçi mühendis, gayrimenkul değerleme firmasında değerleme uzmanı olarak çalıştı. Yol, gölet, köprü  yapım firmalarında şantiye şefi olarak görev yaptıktan sonra 2012 yılında kurucu ortağı olduğu firmada konut yapım işleri, statik ve yol projeleri, 3 boyutlu kent modelleri projeleri ile mesleki faaliyetlerine devam etmektedir. İMO Ankara Şubesi 25. Dönem Yönetim Kurulu'nda ve çeşitli komisyonlarda görev aldı.

 

EREN CAN ŞENER
ÜYE

1993 yılında doğdu. 2016 yılında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nden mezun oldu. 2011-2016 yılları arasında genç-İMO üniversite öğrenci temsilciliği yaptı.2016 yılından bu yana çeşitli firmaların yurt içi ve yurt dışı ulaşım projelerinde sanat yapıları proje mühendisi ve kontrol mühendisi kademelerinde görev aldı. Halen uzman sanat yapıları proje mühendisi olarak mesleğini sürdürmektedir.

 

AYŞE ECE BAYER
ÜYE

1999 yılında Ankara'da doğdu. 2021 yılında Gazi Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenci olduğu yıllarda genç-İMO Üniversite temsilciliği ve 12. Dönem genç-İMO Öğrenci Konseyi Başkanlığı yaptı. 45. Dönem Çalışma Programı çerçevesinde İnşaat Mühendisliği Eğitim Kurulu'nda yer aldı. Mezuniyetinden itibaren üstyapı projelerinde saha mühendisi ve teknik ofis mühendisi olarak çalıştı. Mevcut durumda ASKİ Genel Müdürlüğü'nde çalışmaktadır.

 

ÖMER CAN PAMUK
ÜYE

1991 yılında doğdu. 2013 yılında Gazi Üniversitesi'nden mezun oldu. 2019 yılında ODTÜ'de ulaştırma alanında yüksek lisansını tamamladı. 2021 yılından itibaren Gazi Üniversitesi'nde geoteknik alanında doktora çalışmalarına devam etmektedir. 2009-13 yılları arasında genç-İMO öğrenci temsilciliği yapmıştır. 22 ve 23. dönemde İMO Ankara Şubesi'nde çeşitli kurul ve komisyonlarda görev yapmış ve oda bünyesinde çeşitli kurslar vermiştir. Halen TED Üniversitesi'nde araştırma görevlisi olarak çalışmaya devam etmektedir.

 

CAN DİRLİK
ÜYE

1990 yılında doğdu. 2019 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nden mezun oldu.  Daha önce İMO Ankara Şubesi’nde araştırma görevlisi olarak görev yaptı. 24. ve 25. dönem içerisinde İMO Ankara Şubesi’nde çeşitli kurul ve komisyonlarda yer aldı. Halen uluslararası bir firmada havalimanı projesinde teknik ofis mühendisi olarak görev yapıyor.

 

ÇAĞDAŞ KARATAŞ
ÜYE

1998 yılında Ankara’da doğdu. 2021 yılında Atılım Üniversitesi’nden mezun oldu. Öğrenci olduğu yıllarda  bulunduğu üniversitenin genç-İMO temsilciliğini ve 12. Dönem genç-İMO Konsey üyeliği yaptı. İMO Ankara Şubesi'nin çeşitli sosyal, kültürel ve mesleki çalışmalarında aktif olarak yer aldı. Mezuniyetinden sonra bir süre yapısal tasarım üzerine üst yapı projelerinde teknik ofis mühendisi olarak görev yaptı. Halen özel sektörde çalışmalarını sürdürmektedir.

 

DOĞUKAN ATABAY
ÜYE

1998 yılında doğdu. 2023 yılında Atılım Üniversitesi’nden mezun oldu. Öğrenci olduğu yıllarda bulunduğu üniversitenin genç-İMO üniversite temsilciliği ve 13. Dönem genç-İMO Öğrenci Konseyi Başkanlığı yaptı. Mezuniyetinden itibaren üstyapı projelerinde saha mühendisi olarak görev yaptı. Halen özel bir firmada saha mühendisi olarak çalışmaktadır.

 
TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası