FOTOĞRAF YARIŞMASI

MUKAVİMHALLER

Eklenme Tarihi: 25/09/2012

 

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI

ANKARA ŞUBESİ

FOTOĞRAF YARIŞMASI

  "MUKAVİM HALLER"

 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI ANKARA ŞUBESİ FOTOĞRAF ÇALIŞMA GRUBU tarafından inşaat mühendislerine ve inşaat mühendisliği bölümü öğrencilerine dönük bir fotoğraf yarışması düzenleniyor. Yarışmanın teması "Mukavim Haller" olup ayrıntılı bilgi ve başvuru koşulları, ödül ve jüri ile ilgili konular aşağıdaki şartnamede mevcuttur. Her yıl Aralık ayında gerçekleştirilen Mühendislik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen, 10 ödülün verileceği ve 70 fotoğrafla sergilemenin gerçekleştirileceği yarışma için son başvuru tarihi başvuru tarihi 1 Kasım 2012 Perşembe`dir. 

 Yarışmanın başvuru formu ve şartnamesi ektedir.

 

http://www.imoankara.org.tr/

https://www.facebook.com/#!/InsaatMuhendisleriOdasiAnkaraSubesi

 

İletişim:

İMO ANKARA ŞUBESİ YAYIN BİRİMİ

Tel:  0 312 294 30 54-55

e-posta: imoankara@imoankara.org.tr

 

FOTOĞRAF YARIŞMASI

  "MUKAVİM HALLER" 

Mukavim: Mukavemetli 

mukavemet Cisimlerin çeşitli dış etkiler ve bu dış etkilerin neden olduğu iç kuvvetler karşısında gösterecekleri davranış biçimini inceleyen bilim dalıdır. (Vikipedi)

 mukavim    Ar. muḳāvim

sf. (muka:vim) esk. 1. Dayanıklı, güçlü, dirençli. 2. mec. Karşı koyan, başkaldıran.

(TDK)

 mukavemet    Ar. muḳāvemet

a. (muka:vemet) 1. Dayanma, karşı durma, karşı koyma, dayanırlık: "Bünyesi de, ruhu da hayatın güçlükleriyle ve yoksullukları ile çarpışarak mukavemet ve kudret kazanmıştı." -İ. A. Gövsa. 2. fiz. Direnç.

(TDK) 

Katılımcılar, "mukavim halleri" canlılar ve cansızlar için düşünebilecekleri gibi, "mukavim" terimini, fizik alanında veya politika/sosyoloji/antropoji ya da psikoloji, biyoloji alanında kullanılan bir terim olarak da düşünebilirler.TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası