TMMOB Ankara İKK Teknik Öğretmenlere Mühendislik Unvanı verilmesiyle ilgili Forum yaptı

KESK, DİSK, TMMOB, 9 Temmuz 2013 Salı günü Taksim Dayanışması üyeleri ve yöneticilerinin gözaltına alınmasını protesto etmek için saat 18.00?de Yüksel Caddesi?nde buluşarak AKP İl Binasına yürüdü. Ardından TMMOB Ankara İKK, Makine Mühendisleri Odası önünden Güvenpark?a bir yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşün ardından Güvenpark?ta teknik öğretmenlere mühendislik unvanı verilmesiyle ilgili forum yapıldı.

Eklenme Tarihi: 11/07/2013

TMMOB Ankara İKK Teknik Öğretmenlere Mühendislik Unvanı verilmesiyle ilgili Forum yaptı

KESK, DİSK, TMMOB, 9 Temmuz 2013 Salı günü Taksim Dayanışması üyeleri ve yöneticilerinin gözaltına alınmasını protesto etmek için saat 18.00`de Yüksel Caddesi`nde buluşarak AKP İl Binasına yürüdü. Ardından TMMOB Ankara İKK, Makine Mühendisleri Odası önünden Güvenpark`a bir yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşün ardından Güvenpark`ta teknik öğretmenlere mühendislik unvanı verilmesiyle ilgili forum yapıldı.

8 Temmuz 2013 tarihinde "açıldığı` söylenen Gezi Parkı`na girmek isteyen Taksim Dayanışması bileşenlerinden birçok kişi İstiklal Caddesi girişinde engellenmiş, polisin şiddetine maruz kalmış ve TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Süleyman Solmaz, Şehir Plancıları Odası İstanbul Şube Sekreteri Akif Burak Atlar, Şehir Plancıları Odası Sekreter Yardımcısı Sezi Zaman, Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi II. Başkanı Sabri Orcan, Mimar Mücella Yapıcı, Mimar Cansu Yapıcı, Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Beyza Metin, Ziraat Mühendisleri Odası üyesi Hakan Dilmeç ve birçok TMMOB temsilcisi hiçbir gerekçe gösterilmeksizin gözaltına alınmışlardır. Hukuksuz bir biçimde yapılan gözaltılarla ilgili olarak Ankara Emek ve Demokrasi güçleri olarak KESK, DİSK ve TMMOB AKP İl Binası`na bir yürüyüş gerçekleştirdi. AKP İl Binası önünde yapılan basın açıklamasını TMMOB Ankara İKK adına İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Özer Akkuş okudu.

AKP İl Binası`na yapılan yürüyüşün ardından saat 19.00`da Makine Mühendisleri önünde buluşan TMMOB Ankara İKK bileşenleri teknik öğretmenlere mühendislik unvanı verilmesiyle ile ilgili Güvenpark`a yürüdü. Yürüyüş boyunca hem Taksim Dayanışma Platformu üyelerinin gözaltına alınması hem de teknik öğretmenlere mühendislik unvanı verilmesi alkışlarla protesto edildi. "Mühendisler şantiyeye, öğretmenler okula" pankartı taşıyan TMMOB Ankara bileşenleri Güvenpark`ta bir forum gerçekleştirdi. Forumda teknik öğretmenlere mühendislik unvanı verilmesi tartışıldı. TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası