Ethem Sarısülük Güvenpark`ta anıldı

Ankara Emek ve Demokrasi Güçleri üyeleri, Gezi Parkı eylemlerinde polis tarafından başından vurularak hayatını kaybeden Ethem Sarısülük`ün ölümünün 40. günü için 26 Temmuz 2013 tarihinde Güvenpark?ta toplandı. Basın açıklamasına İMO Ankara Şubesi yönetim Kurulu üyelerinden Özer Akkuş, Lezgin Aras, Ali İhsan Aktürk de katıldı.

Eklenme Tarihi: 26/08/2013

Ethem Sarısülük Güvenpark`ta anıldı

Ankara Emek ve Demokrasi Güçleri üyeleri, Gezi Parkı eylemlerinde polis tarafından başından vurularak hayatını kaybeden Ethem Sarısülük`ün ölümünün 40. günü için 26 Temmuz 2013 tarihinde Güvenpark`ta toplandı.  Basın açıklamasına İMO Ankara Şubesi yönetim Kurulu üyelerinden Özer Akkuş, Lezgin Aras, Ali İhsan Aktürk de katıldı.

Ankara Emek ve Demokrasi Güçleri adına basın açıklamasını KESK Ankara Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü İsmail Kaygusuz okudu.  demokratik haklarını kullandıkları için şiddete, baskıya ve tutuklamaya maruz kaldıklarını belirten Kaygusuz,  Başbakan`ın kendilerini "kemirgen" ilan ettiğini ifade etti.  Kaygusuz, "Biz hangi bankanın içini boşalttık? Biz işçisi, memuru, gençliği, köylüsü ve esnafı ile emeğimizle geçinen emekçi halkız. Bizim geleceğimiz bu ülkede çocuklarımızın geleceği bu ülkede. Biz elbette geleceğimiz olan bu ülkenin talan edilmesine yok edilmesine karşı duracağız. Biz elbette komşu halklarla savaşa karşı duracağız" diye konuştu.

Bu sürecin AKP`nin 11 yıldır emek, demokrasi ve özgürlük karşıtı uygulamalarına karşı uyanış olduğunu söyleyen Kaygusuz, "Mücadelemizi Ethem`in, Abdullah`ın, İsmail`in ve Mehmet`in katilleri yargı önüne çıkartılıp, hak ettikleri cezaları alana kadar devam edeceğiz" dedi.

Açıklamanın ardından olaylarda hayatını kaybedenlerin aileleri de konuşma yaptı.TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası