?ERHAN KARAESMEN?DEN MİMAR SİNAN? KONFERANSI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ODTÜ Yapı Topluluğu ve genç-İMO ODTÜ?nün ortaklaşa düzenlediği ?Erhan Karaesmen?den Mimar Sinan? etkinliği 18 Nisan 2018 Çarşamba günü ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü?nde gerçekleştirildi

Eklenme Tarihi: 19/04/2018

ODTÜ Yapı Topluluğu ve genç-İMO ODTÜ`nün ortaklaşa düzenlediği "Erhan Karaesmen`den Mimar Sinan" etkinliği 18 Nisan 2018 Çarşamba günü ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü`nde gerçekleştirildi. İMO Ankara Şubesi Araştırma Görevlisi Ozan Yılmaz`ın da katıldığı konferansa çok sayıda öğrenci ve öğretim görevlisi katıldı. 

Konferans genç-İMO ODTÜ Sınıf Temsilcisi ve ODTÜ Yapı Topluluğu`ndan Ozan Erdal`ın açılış konuşması ile başladı. Erdal konuşmasına genç-İMO`yu anlatarak başladı. genç-İMO örgütlülüğünün önemine değinen Erdal, 25 yılını dolduran ODTÜ Yapı Topluluğu ile genç-İMO`nun yaptığı etkinlikleri anlattı.

Açılış konuşmasından sonra sözü Prof. Dr. Erhan Karaesmen aldı. Mimar Sinan eserlerinin mimariye kattıklarını ve onun üzerine yaptığı araştırmalarını dinleyicilerle paylaşan Karaesmen, "Batı`nın yapılarında kültürün tinselliği, anıtsallığı var. Bizim yapılarımızda akıl almaz bir sadelik var. Heykel sanatının olmayışı bu sadeliği yaratıyor. Mimar Sinan eserlerinde üç boyutlu heykel gibi yapılar inşaa ediyor. Derinliği başka şekilde anlatıyor. Sinan`ın eserlerinde kandırmaca yok" dedi.

Konferans sonunda yapılan kokteylle etkinlik sona erdi. 
TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası