İNSANCA BİR YAŞAM, EMEK, DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜK İÇİN 1 MAYIS`TA TANDOĞAN`A...

İşçi ve emekçilerin Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma günü olan 1 Mayıs bu yıl Ankara?da Tandoğan Meydanı?nda kutlanacak. Hipodrom içinde (Atatürk Kültür Merkezi Yanı) saat 12.00?de toplanıldıktan sonra Anadolu Meydanı (Tandoğan Meydanı) saat 13.00?de 1 Mayıs mitingi düzenlenecek

Eklenme Tarihi: 27/04/2018

Tarih: 1 Mayıs 2018 Salı

Toplanma Saati: 12.00

Toplanma Yeri:  AKM Yanı (Kazımkarabekir Cad.)

Miting Saati: 13.00

Miting Yeri: Anadolu Meydanı (Tandoğan Meydanı)

Güzel Günler Göreceğiz

Birlikte güçlüyüz!

Bu ülkenin tüm değerlerini ve güzelliklerini üretenler, emeğiyle bu ülkeyi var edenler 1 Mayıs`ta buluşuyor. Çalışırken ölmek, sakat kalmak, tükenmek istemeyenler, yaşamı savunanlar buluşuyor. Bize dayatılan bu vahşi sermaye düzenine karşı işini, ekmeğini, şekerini, deresini, ormanını, tarlasını, ülkesini ve geleceğini savunanlar buluşuyor.

Açlık/yoksulluk sınırının altında ücretlere mahkum edilenler, "geçinemiyoruz" diyenler, işsizler buluşuyor. Emek, barış, demokrasi, eşitlik, özgürlük, kardeşlik, laiklik, adalet mücadeleleri buluşuyor.

Yaşamını, doğasını, aklını ve memleketi, sermayenin ve tek adam rejiminin kuşatmasına karşı savunanlar buluşuyor. Şiddete, ayrımcılığa, tacize, tecavüze, yok sayılmaya karşı "emeğimiz, bedenimiz, kimliğimiz bizimdir" diyen kadınlar buluşuyor!"Bu daha başlangıç" diyenler, "hayır" diyenler, "adalet" diyenler buluşuyor.

Savaşa karşı eşit, özgür ve bir arada kardeşçe yaşamı savunanlar buluşuyor. Bu ülkenin emeğiyle Yaşayan çoğunluğu, ülkenin yok sayılmak istenen gerçek sahipleri buluşuyor.Bu ülke için çalışan ama en temel hakları yok sayılan milyonlar, yurttaş olduklarını hatırlatmak için, "Cumhur"un kim olduğunu göstermek için, birlik-mücadele ve dayanışma için buluşuyor. Kadın erkek, genç yaşlı çocuk bu büyük buluşmaya hazırlanıyor.  Milyonlar OHAL ile dayatılan yeni rejimin karanlığına teslim olmuyor. Milyonlar bir arada kazanacağımız rengarenk, güneşli güzel günlerin, emek ile kuracağımız geleceğin resmini çizmek için buluşuyor. Milyonlar 1 Mayıs meydanlarında buluşuyor.

Birlikte güçlüyüz! Birlikte başaracağız.TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası