YAPI GÜVENİRLİĞİ BELİRSİZLİK MODELLEMESİ, OLASILIK, RASSAL SÜREÇLER VE SİSMİK TEHLİKE ANALİZİ YAYIMLANDI

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi yayını olarak Prof. Dr. Mehmet Semih Yücemen tarafından hazırlanan ?Yapı Güvenirliği Belirsizlik Modellemesi, Olasılık, Rassal Süreçler ve Sismik Tehlike Analizi? kitabı yayımlandı

Eklenme Tarihi: 21/02/2020

 

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi yayını olarak Prof. Dr. Mehmet Semih Yücemen tarafından hazırlanan "Yapı Güvenirliği Belirsizlik Modellemesi, Olasılık, Rassal Süreçler ve Sismik Tehlike Analizi" kitabı yayımlandı.

Araştırmacıların ve öğrencilerin inşaat mühendisliği problemlerini olasılık, belirsizlik, rassallık, risk gibi konularda önemli bir başvuru kaynağı olarak kullanabileceğinin yayında "Giriş, Kümeler ve Olasılık Kuramına Giriş, Rassal Değişkenler, Bazı Önemli Olasılık Dağılımları, Yapı Güvenirliği, Yapı Sistemlerinin Güvenirliği, Rassal Süreçler ve Mekânsal Korelasyon, Belirsizliklerin Analizi, Uç Değer Dağılımları, Markov Modeli, Olasılıksal Sismik Tehlike Analizi, Sismik Tehlike Denklemleri, Olasılıksal Tsunami Tehlike Analizi ve Deprem Sigortası" konuları ele alınmıştır.

Satış ücreti 40 TL olarak belirlenen kitabı Şubemizden temin edebilirsiniz.

Kitabın içindekiler bölümünü görüntülemek için tıklayınız.

 TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası